Elhangzott az én kedvenc szavam is: internetpenetráció. Annak kapcsán, hogy országos hírek bejelentése csak a Gyurcsányblogon nem lenne jó ötlet, a nethasználók 3%-a olvas blogokat. A stat forrása egyelőre ismeretlen, de az ilyeneket úgyis helyben szokták randomizálni.
"Arról kellene szólni ennek a beszélgetésnek, hogy hogyan változtathatják meg a kommunikációt a politikusok blogjai és a politikáról szóló blogok." - Erről a topikról például még nem esett szó. Új típusú nyilvánosságról való csevely, a magyar politikusok lassan megszokják, hogy fórumok vannak, ahol a honpolgár politikáról beszél. A webegy követelményeket ezzel hivatalosan is megugrottuk, lehet kitűzni a plecsnit.
"A fidesz határozottan határozatban zárkózik el a blogolástól" - A szimpózium kritikájaként fel is merült, hogy jobboldali személyiségek nem képviseltetik magukat. Bizztos jól festene pár kuruc.infós szerkesztő az asztal mellett.
Visszatérünk a hányan írják a Gyurcsány blogot témára. Keszthelyi András szerint a kezdő poston kívül az összes post Gyurcsány Ferenc tollából/tollbamondásából származik, nem háttéremberek által generált tartalom.
A háttérben irc-n ennél jóval több bloggerről beszélnek, három kézről és két lektorról.
PKI: "Ez a közvetlen lehülyézés, ez jó." - és akkor itt talán a kommentmoderálást? Márk folyamatosan ezt hiányolja, ami azt illeti, engem is érdekelne.
Babarczy: "Aki az internetes blogokkal és fórumokkal tölti az idejét, az kicsit kattant." - ehhez képest a Gyurcsányblog profi, a közösségi része nem tisztázott.
Jó felvetés: az emberek hírként olvassák a GYF blogot.
Babarczy: Berobbanás előtt áll a blogoszféra, a tematikusok kapják a linkeket, de egyelőre a fórumozás a domináns.
Kérdésre megint kapunk egy álcázott webkettő definíciót, a blogszférát a felhasználók alakítják. Most persze magunkat ünneplem, de tényleg sokadszor kerül szóba a felhasználó maga.
Kulcsszó Babarczytól: "másodlagos nyilvánosság" - ez fog kiépülni, mert kell neki. Jól jelzi, hogy az szdszes Vágyköztársaság írója már kérdezett az asztalnál ülőktől. Őt hamarabb olvastam bloggerként, mint polbloggerként, már ha egyáltalán van értelme az ilyen finom megkülönböztetésnek.
Szurkapiszka 2.0 - a médiaegyensúlyért való rívás helyett miért is nem blogol a jobboldal? Jó kérdés, igaz gentleman-like akkor lett volna, ha van aki válaszoljon. Nem hiszem, hogy hamarosan kommentben válaszol a fidesz vagy az mdf.
Utolsó kommentek